LUKS Burza Rogi - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

BURZA na Facebooku

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 80, wczoraj: 338
ogółem: 1 489 463

statystyki szczegółowe

Logowanie

Info

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących.
Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
Zabronione jest natomiast używanie wulgaryzmów oraz obrażanie innych osób.

Wyszukiwarka

Ankiety

Burza się...

Historia

 

Historia

 Pierwsze oficjalne wzmianki o Ludowym Zespole Sportowym i piłce nożnej w Rogach pochodzą z 1948 roku, kiedy to drużyna piłkarska rozegrała na własnym boisku mecz w ramach rozgrywek o Puchar Polski z "Badonianką" Suchodół.

Głównymi inicjatorami powstania LZS w Rogach byli m. in. Kazimierz Kochan i Stanisław Wilk, czołówkę drużyny stanowili: Józef Walczak, Kazimierz Kochan, Edward Uliasz, Zdzisław Wdowiarz, Stanisław Dembiczak, Emil Kochan i wielu innych. Do 1968 roku koleje losu LZS w Rogach były kilkakrotnie przerywane na kilka lat.

Po jednej z takich przerw, w 1968 roku z inicjatywy Tadeusza Węgrzyna powstaje LZS, który prowadzi już stabilną działalność do dnia dzisiejszego. Do oddanego grona inicjatorów należeli także oprócz Tadeusza Węgrzyna, Wiesław Pelczar, Tadeusz Dołęgowski, Józef Walczak, Jan Szmyd, Józef Wdowiarz, Leszek Jakiel, Mieczysław Kilar.

W sezonie 1968/69 ze względu na brak odpowiedniego boiska, drużyna z Rogów zmuszona była występować w rozgrywkach ligi wiejskiej, odnosząc komplet zwycięstw, a wyniki dwucyfrowe wcale nie należały do rzadkości.

W 1969 roku po oddaniu do użytkowania boiska piłkarskiego, drużyna przystąpiła do rozgrywek klasy "C". Po trzech latach uczestnictwa w tej klasie rozgrywkowej w 1973 roku, po wygraniu meczu barażowego z "Błękitnymi" Żeglce 3:2, drużyna z Rogów awansowała do klasy "B".

Po awansie drużyny do klasy "B", Zarząd postanowił zatrudnić trenera Ernesta Sulika. Praca trenera nie poszła na marne i w1976 roku - przy sprzyjających okolicznościach, reorganizacja – drużyna awansowała do klasy "A".

W składzie zarządu funkcję prezesa pełnili w tym okresie: Mieczysław Kolasa, Stanisław Dembiczak i Franciszek Dembiczak. W 1979 roku na bazie LZS-u powstał Ludowy Klub Sportowy "Burza" Rogi, a zarząd klubu zatrudnił trenera II klasy państwowej mgr Wiesława Janika. Wytężona praca trenera i zawodników, ogromne zaangażowanie członków Zarządu i działaczy doprowadziły w sezonie 1982/83 do awansu drużyny do klasy regionalnej (obecnie IV liga). Mając na uwadze wysokie koszty wyjazdów, Zarząd klubu postanowił zakupić własny autokar, oraz przystąpiono do budowy nowego stadionu piłkarskiego.

Po rezygnacji z funkcji trenera Wiesława Janika, Zarząd klubu zatrudnił trenera mgr Wojciecha Hejnara - to właśnie za jego czasów drużyna "Burzy" Rogi w rozgrywkach klasy "R" zajęła najwyższą 5 pozycje. W sezonie 1986/87 drużyna "Burzy" w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu, awansowała do finału, gdzie uległa III ligowym "Karpatom" Krosno w rzutach karnych.

W drużynie "Burzy" w tym okresie występowali Andrzej Michalczyk, Mariusz Szal, Waldemar Patla, Jacek Knap, Leszek Lenik, Marian Matelowski, Andrzej Leśniak, Zbigniew Uliasz, Lucjan Urbanek, Wacław Zima, Marek Matelowski, Piotr Stanisz, Jan Stanisz,Bogusław Parylak, Kazimierz Rygiel, Adam Bogacz, Wacław Sząbara, Krzysztof Sząbara, Krzysztof Kozuba, Kazimierz Rygiel, Robert Pietruszka.

Po spadku drużyny w 1987 roku do klasy okręgowej, Zarząd klubu postanowił większy nacisk i zainteresowanie położyć na szkolenie młodzieży.

Pracą z młodzieżą zajął się Mieczysław Kilar, który przez kilkanaście lat pracy wychował wielu dobrych zawodników, którzy dzisiaj w całości stanowią drużynę seniorów.

Prowadzona przez Kilara drużyna juniorów już w sezonie 1989/90 zdobyła pierwsze miejsce w klasie okręgowej, pokonując w meczu barażowym "Szarotkę" Uherce 2:0, zdobywając prawo awansu do klasy "R". Mając na uwadze trudności ze skompletowaniem dwóch mocnych drużyn; juniorów i juniorów młodszych, zrezygnowano z tego awansu. Zawodnicy występujący w tej drużynie to m.in.: Krzysztof Bogaczyk, Robert Ziomek, Piotr Drozd, Paweł Drozd, Zbigniew Stanisz, Bogdan Uliasz, Witold Podlaszczuk, Stanisław Michalak, Robert Pelczar, Sławomir Kucza, Robert Stasik, Grzegorz Bogaczyk, Janusz Dembiczak.

W sezonie 1990/91 drużyna trampkarzy uczestnicząca w rozgrywkach "Piłkarska Kadra Czeka" zwyciężyła w finale wojewódzkim i reprezentowała województwo krośnieńskie w turnieju Makroregionalnym w Nowym Sączu, gdzie zajęła III miejsce.

Drużyna juniorów w sezonie 1994/95 w turnieju w Rymanowie wywalczyła awans do klasy "R" juniorów, gdzie po rocznym pobycie powróciła ponownie do klasy okręgowej. W drużynie tej występowali m.in. Maciej Zygmunt, Witold Jakubczyk, Tadeusz Borek, Grzegorz Murdzek, Adam Podlaszczak, Łukasz Jucha, Paweł Uliasz, Marcin Skiba, Radosław Skiba, Tomasz Stanisz, Krzysztof Bek, Maciej Drozd, Łukasz Patla, Ireneusz Bałon, Rafał Urbaniak.

W kadrze województwa juniorów z Rogów występowali: Andrzej Uliasz, Łukasz Aszklar, Krzysztof Chilik, Paweł Guzik.

W drużynie seniorów po spadku z klasy "R" nastąpił pewien kryzys i po kilku latach drużyna spadła z klasy okręgowej do "A", a następnie pod wodzą trenera Jana Stanisza awansowała do klasy okręgowej, by w sezonie 1997/98 ponownie zanotować spadek do klasy "A".

Do szczególnie oddanych i ofiarnych działaczy LKS"Burza" Rogi zaliczyć należy m.in.: Franciszek Dembiczak, Mieczysław Kolasa, Stanisław Dembiczak, Józef Michalczyk, Leszek Lenik, Tadeusz Majchrowicz, Mieczysław Kilar, Tadeusz Dołęgowski.

 

opracował: Mieczysław Kilar

Ostatnie spotkanie

LKS LubatówkaBurza Rogi
LKS Lubatówka 4:2 Burza Rogi
2017-09-24, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Reklama

Zegar

Treningi

T R E N I N G I

STADION

Wtorek:  18:30

Czwartek: 18:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WSPARCIE

Wszystkie chętne osoby prywatne lub firmy, które chciałyby wspomóc nasz klub finansowo, jak i materialnie, proszone są o kontakt. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje.

LUKS "Burza" Rogi
Rogi ul. ks. Henryka Domino 1
38-430 Rogi
tel. 695 467 515
 

Sponsor Główny:

GMINA MIEJSCE PIASTOWE
 

 

 

 

 

 

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Wisłok Sieniawa 6:2 Victoria Kobylany
Płomień Zmiennica 3:5 Cisy Jabłonica Polska
Wisłok Krościenko Wyżne 1:2 Karpaty Klimkówka
Iskra Iskrzynia 0:1 Jasiołka Jaśliska
LKS Haczów 0:2 Brzozovia Brzozów
LKS Lubatówka 4:2 Burza Rogi
LKS Wesoła - - -

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 9
Burza Rogi - Wisłok Sieniawa
Brzozovia Brzozów - LKS Lubatówka
Jasiołka Jaśliska - LKS Haczów
Karpaty Klimkówka - Iskra Iskrzynia
Cisy Jabłonica Polska - LKS Wesoła
Victoria Kobylany - Płomień Zmiennica
- - - - Wisłok Krościenko Wyżne

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Tęcza Zręcin - Burza Rogi (2010-08-15)
Ładowanie...