Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

Zmiana na pozycji lidera

• autor: BurzaR, 2011-09-20 22:40

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Burzy z OKS Markiewicza Krosno 2-1 oraz jednoczesnej porażce drugiej w tabeli Głowienki, nasza drużyna objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Najciekawsze spotkanie VI kolejki rozpoczęło się od spokojnych ataków obu drużyn z których nie wynikało żadne zagrożenie pod obiema bramkami. Po kilku minutach kibiców ożywić starał się zawodnik gości którego zaskakujący strzał z okolic 25 metra bardzo dobrze wybronił Adam Belcik. Późniejsze minuty meczu to wyrównana gra w których stu procentowych sytuacji było jak na lekarstwo. Najdogodniejszą dla Burzy zmarnował Łukasz Aszklar którego strzał odbił się od słupka a dobitkę obronił Paweł Szetela. OKS w całej pierwszej połowie miał dwie sytuacje bramkowe. Wspomnianą wyżej obronioną przez naszego golkipera i drugą zamienioną na bramkę w 42 minucie. Tomasz Słowik sprytnym podaniem pomiędzy obrońców  obsłużył Tomasza Pakieta a ten w sytuacji sam na sam wyprowadził gości na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Drugą połowę lepiej rozpoczęła Burza która już po około dziesięciu minutach od wznowienia gry doprowadziła do wyrównania. Podczas lekkiego zamieszania piłka trafiła do ustawionego na szesnastym metrze Macieja Szyszlaka, ten podciągnął kilka metrów i mając przed sobą tylko bramkarza pewnie umieścił ją w siatce. Po tej bramce nasi zawodnicy uwierzyli w wywalczenie trzech punktów i coraz śmielej zapędzali się pod bramkę Pawła Szeteli. Za co szybko zostali wynagrodzeni. W 65 minucie meczu sędzia odgwizdał zagranie ręką jednego z gości. Do piłki ustawionej tuż przed polem karnym podszedł Paweł Kochan i silnym strzałem w długi róg po raz drugi w tym meczu zmusił bramkarza gości do kapitulacji. Dalsze minuty spotkania to spokojne rozbijanie ataków OKS’u oraz próba szybkich kontrataków Burzy. Po jednej z takich kontr Maciej Aszklar wyszedł na czystą pozycję, niestety jego strzał poszybował nad poprzeczką. Ten sam zawodnik miał okazję do rehabilitacji jednak tuż przed szesnastką został nieprzepisowo zatrzymywany przez Artura Pelczara za co ukarany został czerwoną kartką. Z rzutu wolnego nie wynikło żadne zagrożenie a mecz zakończył zasłużonym zwycięstwem Burzy.