Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

LUKS Burza Rogi - KKS Gaudium Łężyny 1:1

• autor: BurzaR, 2012-05-06 20:09

W rozegranym przed kilkoma godzinami spotkaniu LUKS Burza Rogi zremisowała z KKS Gaudium Łężyny 1-1. Bramkę dla biało-niebieskich po podaniu od Damiana Kubusiaka strzałem głową w pierwszej połowie uzyskał Łukasz Aszklar natomiast autorem bramki wyrównującej po przerwie został Łukasz Kalityński który wykorzystał rzut karny.

Pierwsza połowa toczona w rzęsistym deszczu rozpoczęła się od ataków biało-niebieskich. Nasi zawodnicy z każdą kolejną minutą stwarzali sobie coraz dogodniejsze okazje do zdobycia bramki jednak tak jak w poprzednich spotkaniach tak i w niedzielę razili nieskutecznością. Goście natomiast starali się kontratakiem zagrozić bramce Burzy co jakiś czas przypominając o sobie składniejszymi akcjami. Prowadzenie dla Burzy w trzydziestej minucie strzałem głową uzyskał Łukasz Aszklar wykorzystując dośrodkowanie Damiana Kubusiaka spod linii pola karnego. Zanim to się jednak stało ten sam zawodnik mógł szybciej wpisać się na listę strzelców niestety stojąc na wprost bramkarza z 11 metrów trafił prosto w niego. Podobną okazję zmarnował jeszcze nasz najlepszy strzelec Maciej Szyszlak, jednak i tym razem górą był bramkarz Gaudium broniąc jego uderzenie po „krótkim słupku”. Do końca pierwszej połowy pomimo kilku ciekawych akcji żadnej z drużyn nie udało się już stworzyć większego zagrożenia pod bramkami i na przerwę Burza schodziła zasłużenie prowadząc 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się od obustronnych ataków głównie za sprawą Gaudium które bardziej zdecydowanie niż w pierwszych 45 minutach ruszyło  do ataków. Pomimo prób konstruowania składniejszych akcji przez większą część drugiej połowy nie oglądaliśmy sytuacji podbramkowych, dużo za to było walki i błędów w kluczowych momentach podania. Pierwsze poważniejsze zagrożenie stworzył Maciej Szyszlak który dostał podanie ze środka boiska, wbiegł w narożnik pola karnego, tam zwiódł stopera gości i mając przed sobą tylko bramkarza posłał piłkę nieznacznie nad poprzeczką. Niestety kilka minut później ta niewykorzystana sytuacja się zemściła. Wbiegającego w pole kare bocznego pomocnika sfaulował Damian Kubusiak i sędzia główny wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Łukasz Kalityński, jego uderzenie w prawy róg wyczuł Belcik jednak pomimo interwencji piłka wpadła do siatki, 1-1. Od tego momentu gra toczyła się praktycznie na połowie gości którzy mimo kilku cięższych chwil zdołali utrzymać wynik do końca spotkania.