Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

Burza Rogi – Zamczysko Mrukowa 4:0

• autor: BurzaR, 2012-05-22 11:23

W niedzielne popołudnie biało-niebiescy pokonali ambitnie walczące Zamczysko Mrukowa 4-0. Ostatnia drużyna w tabeli zaprezentowała się z dobrej strony zmuszając zwłaszcza w pierwszej połowie naszych zawodników do sporego wysiłku.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków przyjezdnych. Goście walczący o utrzymanie starali się za wszelką cenę jako pierwsi wyjść na prowadzenie jednak ich ataki kończyły się tuż przed linią pola karnego bądź oddaniem niegroźnego strzału na naszą bramkę. Najlepszą okazję zawodnicy z Mrukowej mieli kwadrans po rozpoczęciu gry. Na uderzenie z okolic 25 metrów zdecydował się jeden z zawodników jednak zmierzającą tuż przy słupku piłkę zdołał jeszcze sparować Adam Belcik, ta odbiła się od słupka i ponownie wpadła w ręce naszego bramkarza. Burzowcy na tą akcję odpowiedzieli najlepiej jak tylko mogli. Paweł Kochan zdecydował się na uderzenie z bocznego sektora boiska, piłka otarła się jeszcze od jednego z obrońców i trafiła do stojącego na 5 metrze Krzysztofa Chilika któremu pozostało skierować ją do pustej bramki. Po stracie bramki goście nadal ambitnie atakowali starając się doprowadzić do wyrównania natomiast biało-niebiescy szukali okazji na podwyższenie prowadzenia. Takie nastawienie obydwu drużyn sprawiło że oglądaliśmy otwarte spotkanie gdzie jedni jak i drudzy mogli pokusić się o kolejne bramki. Mimo wszystko do końca pierwszej połowy nic się już nie zmieniło i na przerwę Burza schodziła prowadząc 1-0.

Druga część spotkania to kopia sprzed tygodnia. Zamczysko wyszło z nastawieniem na odrobienie strat jednak ich plany legły w gruzach już cztery minuty po wznowieniu gry. Prawą stroną przedarł się Paweł Kochan, zbiegł w pole karne by po chwili dośrodkować na 5 metr, tam na podanie czekał już Maciej Szyszlak i głową skierował piłkę obok zawodników z Mrukowej. Od tego momentu Burza pewna wygranej zaczęła stwarzać sobie coraz groźniejsze sytuacje co zwiastowało kolejne bramki.  Goście co prawda nadal walczyli lecz w ich poczynaniach widać było zrezygnowanie. Trzecia bramka dla biało-niebieskich padła z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Łukaszu Aszklarze. Precyzyjnym uderzeniem z 25 metrów popisał się Paweł Kochan a piłka wpadając do siatki odbiła się jeszcze od słupka. Dziesięć minut później gości dobił Maciej Aszklar który otrzymał podanie od Sebastiana Kubusiaka i pomimo asysty obrońcy oddał strzał po krótkim słupku po raz czwarty pokonując Mroczka.  Do końca spotkania wynik już nie uległa zmianie i Burza pomimo przeciętnej gry odnosi kolejne cenne zwycięstwo.

Spotkanie potoczyło się praktycznie tak samo jak rozegrane przed tygodniem w Kobylanach. W pierwszej połowie gra była wyrównana z lekką przewagą gości jednak pomimo tego to Burza schodziła na przerwę prowadząc. Druga połowa fantastycznie rozpoczęła się dla biało-niebieskich podcinając przyjezdnym skrzydła co przełożyło się na późniejszą dominację i kolejne bramki.