Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

Udany start seniorów

• autor: BurzaR, 2012-08-13 10:04

Biało-niebiescy spisywani przez zdecydowaną większość kibiców na porażkę nieoczekiwanie w swoim pierwszym meczu w klasie okręgowej pokonali faworyta tych rozgrywek ZKS NAFTE SPLAST Jedlicze 2-0. Autorem obydwóch bramek został Krzysztof Chilik.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości którzy poprzez dużą liczbę podań starali się dojść do sytuacji strzeleckich jednak uważna gra burzowców nie pozwoliła im na zbyt wiele. Niewątpliwie wynikiem tejże przewagi była widoczna nerwowość w poczynaniach naszych zawodników. Dopiero po upływie około 20 minut gra zaczęła się bardziej wyrównywać i do głosu w końcu zaczęli dochodzić biało-niebiescy. Minuty mijały a nasi zawodnicy czuli się coraz pewniej czego wynikiem była bramka zdobyta w 41 minucie. Cała sytuacja rozpoczęła się od indywidualnej akcji Macieja Szyszlaka który otoczony w narożniku szesnastki przez trzech obrońców zdołał odegrać piłkę na osiemnasty metr gdzie na strzał czekał już Krzysztof Chilik. Piła uderzona przez naszego pomocnika wpadła tuż przy słupku wyprowadzając burzowców na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego odnotowania i Burza schodziła na przerwę prowadząc 1-0. Druga połowa rozpoczęła się dla nas idealnie gdyż już sześć minut po wznowieniu gry padła druga bramka dla naszych zawodników a jej autorem ponownie został Krzysztof Chilik który wykorzystał złe wybicie Kowalika i strzałem z okolic 18 metra przelobował wracającego po interwencji bramkarza i stojącego w bramce obrońcę gości. Po upływie kilku minut od straconej bramki zawodnicy Nafty rzucili wszystko na jedną kartę atakując większą liczbą zawodników zepchnęli naszych zawodników do defensywy narażając się przez to na kontry. Do końca spotkania swoje szanse miały obie drużyny jednak brakowało im szczęścia lub ostatniego zagrania otwierającego drogę do bramki.

Mecz zakończył się sensacyjnym zwycięstwem biało-niebieskich 2-0 którzy osiągnęli ten wynik dzięki swojej nieustępliwości i zaangażowaniu. Niestety przykrą wiadomością jest kontuzja naszego kapitana Łukasza Aszklara jednak mamy nadzieję że nie okaże się ona poważna i już niedługo zobaczymy go na boisku.

LUKS BURZA Rogi – ZKS NAFTA SPLAST Jedlicze 2-0 (1-0)