Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

Zabrakło dwóch minut

• autor: BurzaR, 2012-10-02 20:22

W X kolejce klasy okręgowej miejscowa „Burza” Rogi podejmowała „Iskrę” Przysietnica. Burzowcy chcieli udowodnić, że zeszłotygodniowe zwycięstwo nad „Szarotką” Uherce nie było przypadkiem i nadal potrafią grać dobrą, skuteczną piłkę a zawodnicy z Przysietnicy przedłużyć serię meczów bez porażki zapoczątkowaną wyjazdowym zwycięstwem z Głowienką.

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 1 min. spotkania Maciej Aszklar wbiegł w pole karne próbując szczęścia płaskim strzałem, niepewnie interweniującego bramkarza gości wyręczył obrońca wybijając piłkę na rzut rożny. 2 min później było już 1-0. Paweł Kochan przeprowadził samotny rajd prawą stroną boiska, przebiegł kilkadziesiąt metrów mijając zawodników „Iskry” po czym uderzył na bramkę. Piłka wpadła w okolice prawego górnego rogu odbijając się jeszcze od poprzeczki. W 11 min. mogło być 1-1. Po rzucie wolnym wykonanym z 25m piłka trafiła pod nogi napastnika gości, który z okolic 7m nie trafił w bramkę. W 23 min. pierwszy celny strzał gości wybroniony przez Adama Belcika. 3 min później doskonała okazja gospodarzy. Sebastian Kubusiak piętą podaje do Macieja Aszklara, którego strzał z 11m w ostatniej chwili blokuje obrońca. W 27 min. niepewna interwencja naszego golkipera, który próbując przyjąć futbolówkę o mało nie umieścił jej we własnej bramce. Ostatnia warta odnotowania sytuacja pierwszej połowy miała miejsce w 31 min. Maciej Szyszlak ładnym podaniem „wypuszcza” lewą flanką Krzysztofa Chilika ten wykłada futbolówkę Maciejowi Aszklarowi na 10m jednak ten przenosi piłkę kilka metrów nad bramką.

Druga połowa zaczęła się równie dynamicznie jak pierwsza . Podanie Krzysztofa Chilika do Pawła  Kochana, którego strzał z pola karnego brakarz gości wybija przed siebie, szybko naprawiając swój błąd. W 58 min ładna dwójkowa akcja gości przeprowadzona na pełnej szybkości, strzał napastnika odbija Belcik na szczęście pod nogi obrońców „Burzy”. 2 min. później Paweł Kochan posyła kilkudziesięcio metrowe podanie w pole karne gości, piłkę przejmuje Maciej Szyszlak, który marnuje sytuację „sam na sam” uderzając wprost w bramkarza. Następna groźna sytuacja miała miejsce w 81 min.  Rzut wolny niemal z linii pola karnego. Do piłki podchodzi Sebastian Kubusiak uderzając technicznie nad murem, bramkarz „Iskry” z trudem paruje strzał, „dobija” Łukasz Aszklar znajdujący się jednak na pozycji spalonej. W ostatnich minutach zawodnicy Przysietnicy „rzucili się” do ataku co przyniosło skutek. Błyskotliwa akcja prawą stroną boiska, dokładne dogranie wprost na nogę napastnika, który z najbliższej odległości dopełnia formalności. Mecz kończy się remisem 1-1.

Wynik remisowy wydaje się być sprawiedliwy biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania. W pierwszej odsłonie stroną przeważającą była „Burza” dłużej utrzymująca się przy piłce, przeprowadzająca ataki pozycyjne. Druga połowa to zmiana niemal o 180 stopni. Większą aktywność wykazywali goście, nieustannie dążąc do wyrównania.