Stal II Sanok wycofane z rozgrywek

• autor: BurzaR, 2013-01-23 17:11

Zarząd klubu MKS Stal Sanok postanowił wycofać swoją drugą drużynę z rozgrywek klasy okręgowej. Powodem takiej decyzji jest zmiana przepisów w Podkarpackim ZPN przez co Stalowcy nie spełniali wymogom kadrowym rozgrywek.

Oto jak argumentuje swoją decyzję zarząd MKS Stali Sanok:

"Zarząd MKS Stal Sanok informuje o wycofaniu zespołu rezerw z rozgrywek krośnieńskiej klasy okręgowej (V liga) w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013. Powodem powyższej decyzji jest niemożliwość skompletowania dwóch niezależnych od siebie jedenastek zespołów.

Główną przyczyną tego jest wyłącznie zapis Regulaminu dotyczący IV ligi i klas niższych, w którym ujęty został przepis dotyczący rozegrania przez każdego zawodnika 2/3 spotkań w zespole klasy wyższej (III liga).

W pismach kierowanych do Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, jako organu prowadzącego rozgrywki, przedstawiliśmy nasze uwagi i prośby. Skończyło się to tym, że drużyna, która na boisku w sportowej walce zdobyła 25 punktów, po weryfikacji została z 5 punktami na koncie.

Mając kadrę seniorów składającą się z 27 zawodników oraz biorąc pod uwagę terminarze rozgrywek, nie widzimy możliwości, aby przy stosowaniu wyżej wymienionego przepisu delegować na mecze dwie pełne jedenastki plus rezerwowych i ponosić przy tym znaczne koszty.

Czujemy się lekceważeni i oszukani. Nie tak według nas powinna wyglądać współpraca na linii związek - klub. Posiadając informację (której nie otrzymaliśmy wcześniej od związku) o zmianach w regulaminie oraz ich szerszej interpretacji mogliśmy uniknąć wydania 60 tysięcy złotych.

Nie jesteśmy potentatem finansowym, aby wydawać pieniądze na rozgrywki, które nie służą rozwojowi piłkarzy młodego pokolenia.

Mamy nadzieję, że organy Okręgowego Związku Piłki Nożnej przy rozpatrywaniu sprawy nie będą wobec klubu stosować sankcji dyscyplinarnych."

Burza Rogi- San Nozdrzec