Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

Dno i 5 metrów mułu

• autor: BurzaR, 2015-05-01 13:45

Burza po tragicznym spotkaniu przegrywa w derbach gminy z ostatnim w tabeli LKS'em Głowienka 2-1. Jak słabe było to spotkanie w naszym wykonaniu świadczyć może fakt że gospodarze od 40 minuty grali w osłabieniu a i tak zdołali strzelić nam bramkę i nie wykorzystać rzutu karnego. Honorową bramkę dla biało - niebieskich zdobył w drugiej połowie bezpośrednio z rzutu wolnego Sebastian Kubusiak.

Więcej w rozwinięciu...

W pierwszą połowę minimalnie lepiej weszli gospodarze którzy przez początkowe minuty mieli lekką przewagę i kilka groźniejszych akcji. Z czasem jednak posiadanie piłki przeszło na korzyść biało - niebieskich którzy z minuty na minutę wyraźnie się rozkręcali. Niestety jedno wybicie piłki w przód przez gospodarzy  kończy się stratą bramki. Ten nieoczekiwany gol podcina na skrzydła ale kilka minut później za niebezpieczne wejście drugim żółtym kartonikiem zostaje ukarany Jakub Hejnar, co oznacza że Burza całą drugą połowę będzie grać w przewadze jednego zawodnika. Założenie na drugą połowę nie może być inne jak najszybsze strzelenie wyrównującej bramki. Bramka rzeczywiście pada bardzo szybko bo zaledwie po kilku minutach gry lecz niestety nie do tej bramki co chcielibyśmy. Wynik na 2-0 podwyższa Zbigniew Mosoń który pokonuje naszego bramkarza strzałem po ziemi bezpośrednio z rzutu wolnego. Odpowiedź burzowców nadeszła dziesięć minut później. Bramkę kontaktową również bezpośrednio z rzutu wolnego strzela Sebastian Kubusiak. Niestety nie podziałała ona na nas mobilizująco bo samą przewagą w posiadaniu piłki meczu się nie wygra. Burzowcy atakowali ale nie przynosiło to praktycznie żadnego zagrożenia. Natomiast gospodarze mogli pokusić się o wykorzystanie kilku swoich kontr lecz ich również zawodziła skuteczność. Najlepszą okazję mieli w 70 minucie ale jedenastki nie wykorzystał Zbigniew Mosoń.

Można było się spodziewać słabszego meczu biało - niebieskich ale nie w takim spotkaniu. Burza zawiodła na całej linii i ciężko było znaleźć pozytywnego zawodnika w naszych szeregach. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o porażce i już za dwa dni zrehabilitować się w spotkaniu z Tęczą Zręcin.

Zawodnikom z Głowienki dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.