Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Aktualności

Burza Rogi 4:2 Płomień Zmiennica

• autor: BurzaR, 2017-08-22 09:50

Obecny sezon napawa optymizmem sympatyków Burzy, gdyż jak do tej pory mamy komplet punktów.
Tym razem pokonaliśmy zespół ze Zmiennicy, mecz był w pełni kontrolowany przez Naszych zawodników. Oczywiście momentami były chwilę grozy, lecz asekuracja zawodników z Rogów była bezbłędna.
Niestety świeżo upieczony kapitan, Paweł Wdowiarz odniósł kontuzję już w 30 minucie meczu.

Bramki: Kucharski, Bykowski x2, Sierpiński.

więcej w rozwinięciu...

Pierwszy gwizdek i Burza rusza do ataku.. 10 minuta meczu, 1:0 dla Rogów. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgarnia Patryk Kucharski i strzela piękną bramkę z pierwszej piłki w samo okienko. Warto dodać, że był to drugi występ Patryka w podstawowym składzie i daje On jasno do zrozumienia trenerowi, że była to jak najbardziej słuszna decyzja. Drugi mecz, druga bramka. Niespełna 3 minuty później Burza ponownie próbuje zagrozić bramce rywala i pięknym prostopadłym podaniem popisuje się Konrad Uliasz czym wypuszcza Marka Bykowskiego sam na sam z bramkarzem gości i nie pozostawia pytań stawiając kropkę nad "i". Wynik, 2:0 dla gospodarzy. Świetna gra od obrony poprzez środek i wykorzystywanie bocznych pomocników mogło się podobać zgromadzonym kibicom. Klarowne sytuacje w których zabrakło szczęścia, bądź większego skupienia na podwyższenie wyniku.
W 30 minucie minucie na murawę upada Nasz nowy kapitan Paweł Wdowiarz i pokazuje, że nie dokończy meczu. Szybka decyzja trenera o zmianie ustawienia i na środek pomocy wchodzi Sebastian Kubusiak. Po tej wymuszonej przerwie tempo nieco opadło i pierwsza połowa meczu kończy się 2:0 dla Burzy.

Na drugą połowę meczu wychodzimy w takim samym składzie i widać, że zawodnicy są rozluźnieni co bezlitośnie wykorzystuje zawodnik gości strzelając Nam bramkę z odległości blisko połowy boiska... Zmiennica po tym golu kontaktowym złapała wiatr w żagle i starała się doprowadzić do wyrównania, lecz świetna gra Naszych obrońców nie pozwalała gościom na zbyt wiele.
Po jednym z ataków przyjezdnych, świetnie spisujący się dzisiaj na prawej stronie obrony Dawid Stanisz przejmuje futbolówkę i momentalnie zagrywa do Dawida Sierpińskiego, a ten prostopadłym podaniem wypuszcza Naszego snajpera Marka Bykowskiego sam na sam z bramkarzem gości. I tym razem Marek był górą w tym pojedynku, strzelając swoją drugą bramkę w meczu.
Burza nadal naciskała na obronę gości, co przynosi efekty nie wiele później po golu na 3:1. Rozgrywający kolejne dobre zawody Szymon Dembiczak podaje piłkę wzdłuż pola karnego do Sebastiana Kubusiaka, a ten mijając dwóch obrońców dorzuca piłkę "na nos" do Dawida Sierpińskiego, a ten wykorzystuje dobrą robotę kolegów. Wynik 4:1.
Po tej bramce Burza zaczęła grać więcej w obronie, aby to przeciwnik biegał. Mamy około 75 minutę i goście mają rzut wolny. Dobre dośrodkowanie, lekki zamęt na linii 16-tego metra i zawodnik gości nie daje szans Damianowi Bogaczowi na obronę. Pięknym strzałem w samo okienko strzela bramkę na 4:2.
Do końca meczu Burza spokojnie utrzymywała się przy piłce, wykorzystując wielkość Naszego pięknego stadionu. Mądre rozgrywanie futbolówki od lewej do prawej strony obrony.

Drużynie ze Zmiennicy dziękujemy za to spotkanie oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach na szczeblu A-klasy.