Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Burza się...

Aktualności

Derby dla gospodarza.

• autor: BurzaR, 2017-09-26 11:39

W hicie kolejki i derbowym spotkaniu LKS Lubatówka - Burza Rogi, to gospodarze odnieśli zwycięstwo 4:2.
Wola zwycięstwa oby drużyn była bardzo duża, czego dowodem są kartki dla obu ekip:

Bramki dla gospodarzy:
14' Kacper Parylak (as. Szymon Dołęgowski)
16' Maciej Aszklar (as. Piotr Rajchel)
70' Maciej Aszklar
91' Bartek Dołęgowski (as. Paweł Drozd)

Bramki dla Burzy:
19' Konrad Uliasz
38' Daniel Stanisz

Więcej w rozwinięciu...

Zdecydowanie lepiej w mecz weszła drużyna gości, liczne akcje, wymiana pozycji, zamieszanie w polu karnym. Już w 7 minucie spotkania klarowną sytuację miał Szymon Dembiczak, lecz minimalnie chybia, niespełna 5 minut później znowu do piłki dochodzi Szymon, próba dogrania piłki do Daniela Stanisza i niestety obrona gospodarzy przerywa akcje. Wyprowadzają szybką kontrę i wychodzą na prowadzenie za sprawą Naszego byłego zawodnika Kacpra Parylaka (Smutne zachowanie, gdyż mógł odpuścić aż tak mocną celebrację gola, z tego powodu że niespełna kilka miesięcy temu przyczynił się On do awansu Burzy) ale cóż jedyne co możemy, to życzyć Kacprowi wielu kolejnych bramek w barwach Lubatówki.
Nasza drużyna nie spodziewała się takiego obrotu sprawy i w szeregi drużyny wdarło się osłupienie co skutecznie wykorzystuje Lubatówka. 2 minuty po straconej bramce Naszej drużynie skrzydła podcina kolejny zawodnik, który reprezentował barwy Burzy, Maciej Aszklar. Godne podziwu może być Jego zachowanie, gdyż nie celebrował On swojej bramki w tak ważnym meczu. Brawo Maciek! Nadzieję kibicom oraz zawodnikom w 19 minucie daje Konrad Uliasz, który pokonuje bramkarza Lubatówki bezpośrednio z rzutu wolnego z około 25m. Wynik 2:1. Mogłoby się wydawać, że wszystko idzie w dobrym kierunku dla Naszej ekipy, lecz drugą żółtą kartkę w 35 minucie obejrzał Radosław Kuśnierczak i musimy radzić sobie w 10-tkę. Pomimo osłabienia jak przystało na Rogowską Burzę pokazują, że potrafią grać w piłkę i po świetnej akcji sam na sam przedziera się Daniel Stanisz i jak to ma w zwyczaju w takich sytuacjach nie myli się. Mamy 2:2 do przerwy.

Druga odsłona spotkania należała już do gospodarzy. Frustracja zawodników przez decyzje sędziego była zbyt duża, sił z każdą minutą ubywało poprzez umiejętną grę Lubatówki i Maciej Aszklar ponownie wpisuje się na listę strzelców w 70' spotkania. Burza do końcowych minut próbowała stwarzać sobie sytuacje, lecz niestety najprościej mówiąc gra się nie kleiła. W ostatnich minutach spotkania kropkę nad "i" stawia Bartłomiej Dołęgowski strzelając na 4:2.

Podsumowując: Świetna gra obu zespołów, mnóstwo walki, wiele świetnych akcji i co najważniejsze bramki.
Sędzia nie dostał z pewnością najwyższej noty za poziom jaki zaprezentował sędziując to spotkanie, co nie zmienia faktu, że lepiej wypadła ekipa Lubatówki podczas tego meczu.
Zawodnikiem spotkania bez dwóch zdań został świetnie grający od początku sezonu Dawid Stanisz!

Drużynie z Lubatówki dziękujemy za świetne widowisko i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.