Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

Festiwal sędziowskich pomyłek

• autor: burzarogi, 2010-08-28 18:41

Wielkie rozczarowanie przyniosły sympatykom 'Burzy' rozstrzygnięcia trzeciej kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy 'A'. Rogowska drużyna zasłużenie przegrała wyjazdowy mecz z 'Dworem' Kombornia 2-3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Maciej Aszklar i Michał Knap.

Przebieg meczu:

1'  Gwizdek Dobosza sygnalizuje początek meczu. Pierwsze minuty upływają pod dyktando gospodarzy. W szeregi 'Burzy' wkrada się spora nerwowość, w wyniku czego widzimy dużo niedokładnych podań. Wartym odnotowania faktem jest także fatalna praca arbitrów bocznych, którzy raz po raz popełniają kardynalne błędy w ocenie pozycji spalonych. Czy trzech zawodników za linią rogowskiej obrony to nie wystarczający powód, by unieść chorągiewkę?

7'   Kombornia wychodzi na prowadzenie! Wiktor Majchrowicz popełnia błąd, zagrywając piłkę wprost pod nogi czającego się przed polem karnym rywala. Surmacz korzysta z prezentu, posyłając sprytny, płaski strzał w kierunku lewego słupka. Pomimo ofiarnej interwencji, Pankiewicz nie zapobiega utraty bramki!

KKS 'Dwór' Kombornia 1-0 LUKS 'Burza' Rogi

34'    'Biało-niebiescy' po raz pierwszy, poważnie zagrażają bramce Paczosy. Podanie z głębi pola otrzymuje Maciej Aszklar, który wyprzedza obrońców i technicznym lobem próbuje zaskoczyć golkipera oponentów. Strzał o parę centymetrów mija jednak poprzeczkę. Szansa na wyrównanie zostaje zaprzepaszczona.

45+'  Koniec pierwszej części gry. Zgodnie z przepisami, obie ekipy powinny udać się do szatni. Niestety - okazuje się, że taki przywilej posiadają tylko gospodarze. Beznadziejne przygotowanie na mecz ze strony włodarzy 'Dworu' Kombornia widziane jest gołym okiem. Brak odpowiedniego lokum zmusza graczy z Rogów do przebierania się w ... busie. Nawet podczas przerwy wszelkie wskazówki należy przekazywać w budce trenerskiej, dwa metry od płyty boiska.

Zmiany:

A.Uliasz  Mateusz Knap

45'  Po piętnastu minutach na murawie ponownie pojawiają się obie jedenastki. Przed nami kolejne trzy kwadranse gry.

56'  Pada upragnione wyrównanie! Na prawym skrzydle piłkę przejmuje Maciej Aszklar, który bez zastanowienia dośrodkowuje ją w pole karne. Wykonanie tego manewru zaskakuje nie tylko czekających przed bramką partnerów, a także cały blok defensywny. Złośliwa futbolówka nabiera w powietrzu dziwnej rotacji, wpadając za kołnierz zdziwionego bramkarza!

KKS 'Dwór' Kombornia 1-1 LUKS 'Burza' Rogi!

59' Zmiana:

K.Chilik  K. Kwolek

71'  Nadzieje na korzystny rezultat zdaje się przekreślać szybka kontra gospodarzy. Skupiona na ataku 'Burza' popełnia błąd, a grający w żółtych trykotach 'Dwór' przeprowadza ciekawą, szybką akcję lewą stroną boiska. Wojciech Kwolek dokładnie dogrywa do Plucińskiego, a ten nie marnuje doskonałej okazji, uderzając obok bezradnego w tej sytuacji Pankiewicza.

KKS 'Dwór' Kombornia 2-1 LUKS 'Burza' Rogi!

73' Poprzeczka! Po dokładnym dograniu z rzutu wolnego najwyżej wyskakuje Sebastian Kubusiak, jednak uderza bardzo nieczysto, w wyniku czego piłka na moment zawisa w powietrzu. Chwilową dezorientacje wykorzystuje Mateusz Knap, który odruchowo główkuje w kierunku bramki. Po jego strzale piłka odbija się jednak od poprzeczki i wychodzi w pole!

76'  Kolejny kontratak Komborni. Tym razem w pole karne wpada rozpędzony Surmacz, zahaczając o wracającego Dariusza Chilika. Arbiter bez zastanowienia odgwizduje rzut karny. Do piłki podchodzi kończący przygodę z futbolem Stanisław Kwolek, lecz jego fatalny strzał bez trudu łapie Arkadiusz Pankiewicz! Bramkarz szybko inicjuje kolejną akcję 'Burzy'!  Sędzia przerywa jednak grę, widząc podniesioną chorągiewkę liniowego. Co się stało? Po konsultacji prowadzący zawody decyduje się powtórzyć 'jedenastkę'! Powód? Zbyt wczesne wyjście z bramki! Absurdalna decyzja Dobosza! Za drugim razem Kwolek wpisuje się już na listę strzelców.

( Dopisek: Warty polecenia jest krótki film o finale Ligi Mistrzów z roku 2005. Głupotę decyzji obnaża różnica dzieląca klasę 'A', czyli odpowiednika szóstej ligi, a finał elitarnych rozgrywek europejskich. Czyżby sędziowie za bardzo uwierzyli w swoje umiejętności? Poruszaną sprawę doskonale opisuje moment zaczynający się w 1:15. Dodajmy, że nikt nie zakwestionował prawidłowości tej 'jedenastki'  - http://www.youtube.com/watch?v=H7e-Qr7bKHE&feature=related )

KKS 'Dwór' Kombornia 3-1 LUKS 'Burza' Rogi!

81' Zmiana:

M.Aszklar  Michał Knap

84'  Stuprocentowa szansa Rogów! W polu karnym piłkę przejmuje Michał Knap, dogrywając do stojącego trzy metry od bramki Sebastiana Kubusiaka. Ten w niezrozumiały jednak sposób marnuje wyśmienitą sytuację, delikatnie 'podając' do Paczosy.

89'  Michał Knap strzelcem drugiej bramki! Doskonale opanowuje piłkę na granicy pola karnego i z efektownego półobrotu uderza w kierunku długiego słupka. W drodze do siatki futbolówka odbija się jeszcze od ziemi, lądując w samym 'okienku'. Piękne, niestety odrobinę za późne trafienie!

90+4'  Pomimo długotrwałego zamieszania podczas kontrowersyjnego karnego oraz sześciu zmian, arbiter decyduje się doliczyć jedynie cztery minuty. W trakcie tego czasu nie udaje się już zagrozić bramce 'Dworu' i wynik nie ulega zmianie. W trakcie całego spotkania trudno nie mieć pretensji do beznadziejnej pracy trójki sędziowskiej, jednak gra 'Burzy' także pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze zasłużyli na zwycięstwo, jednak kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby nie sytuacja z 76 minuty?