Macie Państwo prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.

Wyszukiwarka

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo w Kołaczycach

• autor: BurzaR, 2010-11-01 21:37

W ostatnim wyjazdowym meczu rundy jesiennej nasza drużyna zmierzyła się w Kołaczycach z miejscową Ostają która jak pokazują statystyki nie jest dla nas wygodnym przeciwnikiem a wywiezienie kompletu punktów w ostatnich latach było wręcz nie wykonalne. Dobra dyspozycja naszych zawodników i wyraźne problemy gospodarzy dawały nadzieje że tym razem będzie jednak inaczej.

Już pierwsze minuty meczu pokazały ze tak jak to się ma w potyczkach obu drużyn tak i teraz będzie to typowy mecz walki. Pierwsza okazję miała Burza, po rzucie wolnym wykonywanym przez Damiana Kubusiak piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w „pole” gdzie nie było jednak żadnego z naszych zawodników. Kolejna sytuacja którą należy odnotować to minimalnie niecelny strzał Krzysztofa Chilika z okolic dwudziestego metra. W 38 minucie meczu doczekaliśmy się upragnionej bramki. Faulowany w polu karnym zostaje Łukasz Aszklar a sędzia główny spotkania bez zastanowienia wskazuje na 11 metr, do piłki podchodzi Wiktor Majchrowicz i strzałem w lewy róg pewnie pokonuje bramkarza. Radość nie trwała by jednak długo gdyby w samej końcówce pierwszej polowy zawodnik gospodarzy wykorzystał brak komunikacji Krzysztofa Chilika  i Arkadiusza Pankiewicza, na nasze szczęście jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką. Tak więc wynik do przerwy 1-0 dla Burzy!! Pierwsza połowa to optyczna przewaga Burzy jednak rażąca nieskuteczność podań sprawiały ze nie oglądaliśmy za wiele sytuacji podbramkowych. Pochwalić również należy blok defensywny którzy nie pozwalał na zbyt wiele gospodarzom. Druga połowa to zdecydowanie lepsze widowisko i tylko brak skuteczności naszej drużyny sprawiły ze wynik do końcowego gwizdka był sprawą otwarta. Grająca „z wiatrem” Ostoja starała się długimi podaniami uruchomić swoich napastników jednak tak jak pierwszej tak i drugiej odsłonie meczu nasza defensywa nie dała się zaskoczyć. Przed pierwszą dogodną sytuacją w drugiej połowie stanął Krzysztof Chilik który otrzymał dokładne podanie od Mateusza Knapa na 12 metr, przyjął i… pomylił się o kolejnych kilka dobrych metrów posyłając piłkę nad poprzeczką. Ostoja atakowała ale to Burza miała kolejna stu procentową sytuacje. Ładna wymiana podań między naszymi zawodnikami i strzał Macieja Szyszlaka z 5 metra broni Wrona. Minuty mijały a obraz meczu się nie zmieniał,  Ostoja chaotycznie atakowała a Burza groźnie kontratakowała. Warta odnotowania jest jeszcze interwencja Arkadiusza Pankiewicz który „sparował” strzał z 14 metrów zawodnika gospodarzy, obroniony strzał Jakuba Borka i w ostatniej chwili zblokowany strzał Krzysztofa Chilika.

Podsumowując, mecz zwłaszcza w drugiej połowie mógł się podobać. Burza rozegrała zdecydowanie lepsze zawody niż zawodnicy z Kołaczyc i zasłużenie wywozi 3 punkty które pozwalają jej patrzeć na górę tabeli. Jak zawsze można mieć zastrzeżenia co do skuteczności i nie dokładności podań. Pozostaje nam nadzieja ze z każdym kolejnym meczem w tych aspektach będzie coraz lepiej i o zwycięstwa nie będziemy musieli drżeć do ostatniego gwizdka. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy 7 listopada na godzinę 12.00 na Rogowski stadion gdzie w ostatnim meczu tej rundy nasza Burza zmierzy się z Sobniowem Jasło.

Ostoja:  Wrona - Gancarski, Kaleta, Czuba, Smagacki, Krajewski (46’ Stelmach), Wajda, Madejczyk, Grzesiak, Kowalski, Szczurek.

Burza: Arkadiusz Pankiewicz - Wiktor Majchrowicz (75’ Wiktor Kucharski), Dariusz Chilik, Łukasz Janocha, Dominik Glazer, Mateusz Knap, Krzysztof Chilik (80’ Krzysztof Turek), Damian Kubusiak, Jakub Borek (70’ Michał Knap), Łukasz Aszklar, Paweł Kochan (46’ Maciej Szyszlak).

Bramki: 0-1. min.38: Wiktor Majchrowicz (rzut karny)